Verbruiken elektrische radiatoren veel elektriciteit? Hoeveel kost het om de radiator elke dag te laten werken? Is het mogelijk om de elektriciteitskosten te verlagen zonder in te leveren op een comfortabele temperatuur?
Als u op zoek bent naar een energiezuinige elektrische radiator, is het belangrijkste niet om u uitsluitend te richten op het vermogen of de energiebesparende functies die de fabrikant aanprijst. De werkelijke kosten hangen af van het aantal uur dat de verwarming werkt, de ingestelde temperatuur, de isolatie van uw woning en de prijs die u per kWh elektriciteit betaalt.
Een elektrische radiator van 1.000 W, 1.500 W of 2.000 W kan een geschikte oplossing zijn om een kamer te verwarmen, maar het maandelijkse verbruik varieert afhankelijk van hoe u hem gebruikt. Bovendien kunnen functies zoals een digitale thermostaat, weekprogrammering en detectie van open ramen helpen om onnodig energieverbruik te voorkomen.
In deze gids leggen we uit hoeveel het kost om een thermische radiator per maand te gebruiken, hoe u de kosten berekent en met welke kenmerken u rekening moet houden bij het kiezen van een efficiënt model voor uw woning.

Verbruikt een elektrische radiator veel elektriciteit?
Een elektrische radiator zet elektriciteit om in warmte. Het verbruik hangt daarom voornamelijk af van het elektrische vermogen en de tijd dat het apparaat verwarmt.
Een apparaat van 1.500 W verbruikt bijvoorbeeld 1,5 kWh voor elk uur continu gebruik op het nominale vermogen. Dat betekent echter niet noodzakelijk dat het evenveel verbruikt tijdens elk uur dat het ingeschakeld blijft.
Wanneer de kamer de ingestelde temperatuur bereikt, kan de thermostaat de warmteafgifte verminderen of onderbreken. Het werkelijke verbruik hangt af van het warmteverlies van de kamer en hoe vaak het apparaat opnieuw moet verwarmen.
Energiezuinige elektrische kachel: elektriciteitskosten berekenen op basis van het vermogen
Gebruik deze formule om de gebruikskosten te berekenen:
Elektriciteitsverbruik (kWh) = vermogen (kW) × effectieve gebruiksuren
Elektriciteitskosten = verbruik (kWh) × elektriciteitsprijs (€/kWh)
Voor de volgende voorbeelden gebruiken we een indicatieve prijs van €0,20/kWh. Dit is geen universeel tarief of prijsvoorspelling: vervang dit door de werkelijke prijs op uw elektriciteitsrekening.
Hoeveel kost het om een thermische radiator van 1.000 W, 1.500 W of 2.000 W te gebruiken?
| Vermogen | Verbruik in 1 uur | Kosten per uur | Kosten voor 5 uur | Kosten voor 8 uur |
|---|---|---|---|---|
| 1.000 W | 1 kWh | €0.20 | €1.00 | €1.60 |
| 1.500 W | 1,5 kWh | €0.30 | €1.50 | €2.40 |
| 2.000 W | 2 kWh | €0.40 | €2.00 | €3.20 |
Deze bedragen zijn gebaseerd op continu gebruik op het nominale vermogen. Als de thermostaat de verwarming een deel van de tijd onderbreekt, kan het verbruik lager zijn.
Een radiator van 1.500 W die vijf uur op vol vermogen werkt, zou bijvoorbeeld 7,5 kWh verbruiken, wat bij €0,20/kWh €1,50 kost.
Daarentegen zou het, als het gedurende die vijf uur slechts drie uur op vol vermogen hoeft te verwarmen, 4,5 kWh verbruiken en €0,90 kosten.
Dit verschil verklaart waarom het werkelijke verbruik niet alleen afhangt van het wattage dat op het label staat.
Wat kost het om een elektrische radiator een maand te gebruiken?
Om de maandelijkse kosten te bepalen, vermenigvuldig je het dagelijkse verbruik met het aantal gebruiksdagen.
De volgende tabel vergelijkt drie vermogens met verschillende effectieve bedrijfstijden, uitgaande van 30 gebruiksdagen en een elektriciteitsprijs van €0,20/kWh.
| Vermogen | Effectief dagelijks gebruik | Maandelijks verbruik | Geschatte maandelijkse kosten |
|---|---|---|---|
| 1.000 W | 3 uur | 90 kWh | €18 |
| 1.000 W | 5 uur | 150 kWh | €30 |
| 1.000 W | 8 uur | 240 kWh | €48 |
| 1.500 W | 3 uur | 135 kWh | €27 |
| 1.500 W | 5 uur | 225 kWh | €45 |
| 1.500 W | 8 uur | 360 kWh | €72 |
| 2.000 W | 3 uur | 180 kWh | €36 |
| 2.000 W | 5 uur | 300 kWh | €60 |
| 2.000 W | 8 uur | 480 kWh | €96 |
Belangrijk: de uren in deze tabel zijn equivalente bedrijfsuren op nominaal vermogen en niet noodzakelijkerwijs het aantal uren dat de radiator ingeschakeld blijft. In de praktijk kan de thermostaat ervoor zorgen dat het apparaat met tussenpozen verwarmt.
Praktijkvoorbeeld: een elektrische radiator van 1.500 W in de woonkamer
Stel dat je een thermische radiator van 1.500 W zes uur per dag gebruikt, maar dat de thermostaat de warmte handhaaft met een werking die overeenkomt met drie uur per dag op vol vermogen.
De berekening zou als volgt zijn:
Nominaal vermogen: 1,5 kW.
Equivalente bedrijfstijd: 3 uur per dag.
Dagelijks verbruik: 1,5 × 3 = 4,5 kWh.
Maandelijks verbruik: 4,5 × 30 = 135 kWh.
Maandelijkse kosten bij €0,20/kWh: €27.
Als het apparaat door slechte isolatie dagelijks het equivalent van vijf uur op vol vermogen moest verwarmen, zouden de maandelijkse kosten stijgen tot €45.
Daarom kunnen twee huishoudens die hetzelfde model zes uur per dag gebruiken, een verschillende elektriciteitsrekening hebben. De buitentemperatuur, ramen, muren en ingestelde temperatuur beïnvloeden allemaal hoeveel warmte de kamer nodig heeft.
Welke elektrische radiator verbruikt de minste energie?
Keramische radiatoren bevatten een kern die warmte opslaat en deze nog enige tijd kan blijven afgeven nadat het verwarmingselement geen energie meer levert.
Deze eigenschap kan zorgen voor een geleidelijker warmtegevoel en helpen de warmteafgifte in de tijd te spreiden.
Warmteopslag betekent echter niet automatisch dat het apparaat minder elektriciteit verbruikt om dezelfde hoeveelheid nuttige warmte te leveren. Elektrische weerstandsverwarmers zetten praktisch alle elektriciteit die ze verbruiken om in warmte in de kamer, hoewel ze verschillen in reactiesnelheid, warmteverdeling en de manier waarop ze die regelen.
Een keramische radiator kan een goede keuze zijn als je waarde hecht aan geleidelijke warmte en warmteafgifte nadat het verwarmingselement is uitgeschakeld. Een convector kan aantrekkelijk zijn als je een snelle reactie wilt. In beide gevallen zijn regeling en gebruiksgewoonten essentieel om je elektriciteitsrekening onder controle te houden.
Misschien ben je ook geïnteresseerd in:
- Keramische radiatoren: werking, voordelen, kosten en aankoopgids
- Keramische radiator versus convector
Zo bespaar je energie met een energiezuinige elektrische radiator
Vermogen is slechts een van de factoren die de kosten bepalen. Bij het kiezen van een thermische radiator met laag verbruik moet je ook rekening houden met het gebruik en met hoeveel warmte de kamer verliest.
1. De thermostaat: de temperatuur handhaven zonder voortdurend te verwarmen
Met een digitale thermostaat kunt u een temperatuur instellen en de werking van de radiator regelen om deze te handhaven.
Als u bijvoorbeeld 20 °C selecteert, hoeft het apparaat niet op vol vermogen te blijven verwarmen zodra de kamer die temperatuur heeft bereikt. Wanneer de kamer afkoelt, levert het indien nodig opnieuw warmte.
Een nauwkeurige thermostaat kan oververhitting voorkomen en de controle over het verbruik verbeteren. Hij vermindert echter niet op magische wijze de hoeveelheid elektriciteit die nodig is om het warmteverlies van een kamer te compenseren.
2. Weekprogrammering: alleen verwarmen wanneer u dat nodig hebt
Met programmering kunt u de verwarmingsschema's aanpassen aan uw dagelijkse routine.
U kunt de Comfort-modus gebruiken wanneer u thuis bent, de temperatuur verlagen wanneer u weg bent en indien nodig de vorstbeveiligingsmodus activeren.
Als u bijvoorbeeld normaal gesproken om 8:00 uur van huis gaat en om 18:00 uur thuiskomt, is het niet altijd zinvol om de hele dag dezelfde comfortabele temperatuur aan te houden. Door de temperatuur te verlagen wanneer u weg bent, kunt u warmteverlies beperken.
Een weekprogrammering helpt ook voorkomen dat de radiator een lege kamer verwarmt, simpelweg omdat u bent vergeten hem uit te schakelen.
3. ECO-modus: de ingestelde temperatuur verlagen
De ECO-modus houdt doorgaans een lagere temperatuur aan dan de Comfort-modus. Door de kamertemperatuur te verlagen, wordt het verschil tussen de binnen- en buitentemperatuur kleiner en neemt dus de hoeveelheid verloren warmte af.
De daadwerkelijke besparing hangt af van hoeveel u de temperatuur verlaagt, hoelang u deze lagere temperatuur aanhoudt en hoe goed uw woning is geïsoleerd. Er is geen universeel besparingspercentage dat voor elk huishouden geldt.
4. Detectie van open ramen
Ventileren is noodzakelijk, maar als de verwarming blijft werken terwijl koude lucht binnenkomt, kan dat energie verspillen.
Sommige radiatoren beschikken over een functie voor het detecteren van open ramen, die de verwarming tijdelijk onderbreekt of vermindert wanneer een plotselinge temperatuurdaling wordt gedetecteerd.
Deze functie kan onnodig energieverbruik tijdens het ventileren helpen voorkomen. De effectiviteit ervan hangt af van hoe de temperatuurdaling wordt gedetecteerd en van de gebruiksomstandigheden.
5. Isolatie van de woning
Isolatie kan net zoveel invloed hebben op het verbruik als de keuze van het apparaat.
Lekkende ramen, koude muren, slecht passende deuren en onvoldoende geïsoleerde plafonds zorgen ervoor dat een kamer sneller warmte verliest.
Voor een betere efficiëntie:
- Sluit deuren en ramen terwijl de verwarming aanstaat.
- Controleer of ramen goed sluiten.
- Laat 's nachts de jaloezieën zakken als dit helpt om warmteverlies te beperken.
- Bedek de radiator niet met kleding, gordijnen of andere voorwerpen.
- Geef prioriteit aan het verwarmen van de kamers die u gebruikt.
- Pas de temperatuur aan uw behoeften aan en vermijd onnodig hoge instellingen.
Welk type energiezuinige elektrische radiator is het beste?
CIARRA biedt verschillende oplossingen voor mensen die de verwarming in huis beter willen regelen: een wifi-convector, keramische radiatoren met slimme bediening en een keramisch model zonder internetverbinding.
Het belangrijkste verschil is niet dat het ene model altijd minder verbruikt dan het andere, maar eerder de combinatie van vermogen, verwarmingstechnologie, programmering en bedieningsgemak.
Hoe we Ciarra-elektrische verwarmingen testen
Wanneer we een Ciarra-verwarming testen, zetten we deze thuis aan in plaats van alleen de specificaties op papier te analyseren, en vergelijken we hem rechtstreeks met de andere modellen in de vergelijking. We onderwerpen alle Ciarra-verwarmingen aan drie identieke tests in dezelfde ruimte, waarbij we de meetmethode aanpassen aan het in elk model geïntegreerde besturingssysteem (van traditionele bediening tot het digitale display of de bediening via een slimme app). We richten ons op de dagelijkse ervaring in de praktijk: hoe lang het duurt om op te warmen, de energiekosten om het apparaat ingeschakeld te houden en hoe efficiënt het de temperatuur handhaaft.
De drie tests die de score van Ciarra bepalen
Thermische prestaties: we beginnen met een gemiddelde kamertemperatuur van 17 °C en laten het apparaat 90 minuten op maximaal vermogen werken. We plaatsen thermometers op 1 m en 3 m afstand om elke 15 minuten temperatuurveranderingen te meten. Daarbij controleren we hoe lang het duurt voordat de warmte merkbaar wordt en of het apparaat na uitschakeling warmte blijft afgeven.
Verbruik: we voeren een cyclus van 4 uur uit, waarbij de kamertemperatuur op 21 °C wordt gehouden met de deur gesloten en het apparaat is aangesloten op een energiemeter. Zo kunnen we vastleggen welk percentage van de tijd het daadwerkelijk elektriciteit verbruikt ten opzichte van het opgegeven vermogen.
Programmering en slimme functies: we controleren de doeltreffendheid van de wekelijkse programmeeropties en de connectiviteit (zoals de Ciarra-app of bediening via). We beoordelen hoe nauwkeurig het apparaat op de geplande tijden in- en uitschakelt, evenals de werking van het kinderslot en het systeem voor raam-open-detectie.
Hoe we de score berekenen
De eindscore voor elke Ciarra-verwarming is het eenvoudige rekenkundige gemiddelde van drie criteria, die elk afzonderlijk op een schaal van 10 worden beoordeeld (zonder weging; alle drie tellen even zwaar mee):
- Thermische prestaties
- Verbruik
- Programmering
Opmerking over de rangschikking: de score meet hoe het model presteert in deze drie objectieve tests. De uiteindelijke positie in de vergelijking hangt echter ook af van redactionele factoren, zoals de prijs-kwaliteitverhouding, het nut van de slimme functies en het type woning of ruimte waarvoor het is ontworpen.
| Vergelijkingsaspect | CBHX20-B | Kuba (CBHT10E / 15E / 20E) | HAVEN (CBHTD10A-W / 15A-W / 15A-B / 20A-W) |
| Testscore | 8.8 | 9.0 | 9.5 |
| Producttype / verwarmingsprincipe | Convectieverwarmingen (glaspaneel, luchtuitlaat aan de bovenkant) | Keramische accumulatieverwarmingen (enkele thermische kern) | Droge keramische accumulatieverwarmingen · Dubbele thermische kern |
| Beschikbare modellen / vermogen | Eén model met een nominaal vermogen van 2000W (nominaal 1680–2000W) | 3 modellen: 1000W / 1500W / 2000W | 3 modellen: 1000W / 1500W / 2000W (inclusief zwart model 15A-B) |
| Voeding | 220–240V~ 50/60Hz | 230V~ 50Hz | 230V~ 50Hz |
| Elektrische klasse | Klasse I (aardaansluiting verplicht) | Klasse II, dubbele isolatie (aardaansluiting verboden) | Klasse II, dubbele isolatie (aardaansluiting verboden) |
| Beschermingsklasse | IP24 | IP24 | IP24 |
| Installatie / bedrading | Standaard stopcontact (stekker); wandmontage of vrijstaand met steunvoeten | Vaste bedrading vereist, geïnstalleerd door een gekwalificeerde elektricien (in de handleiding staat uitdrukkelijk "niet aansluiten via een stekker"), 3 draden inclusief een pilootdraad (pilote) | Vaste bedrading vereist, geïnstalleerd door een gekwalificeerde elektricien (in de handleiding staat uitdrukkelijk "niet aansluiten via een stekker"), 3 draden inclusief een pilootdraad (pilote) |
| Instelbereik van de temperatuur | 5–35 °C | Comfort: 5–29 °C; ECO: verlaagt de temperatuur automatisch met 3,5 °C (1,5–25,5 °C) | Comfort: 5–29 °C; ECO: verlaagt de temperatuur automatisch met 3,5 °C (1,5–25,5 °C); temperatuurkalibratie van ±9 °C |
| Vermogensniveaus / modi | L (50% vermogen) / H (maximaal vermogen) / ECO / UP-wekelijks programma / Detectie van open ramen | Comfort / ECO / Vooraf geïnstalleerde programma's P1, P2, P3 / Aanpasbaar wekelijks programma P9 / P (pilootdraad) / Vorstbeveiligingsmodus op 7 °C | Hetzelfde als Kuba (P9 kan per uur op het bedieningspaneel worden geconfigureerd) |
| Uitschakeltimer | 0–8 uur | Geen onafhankelijke timer (via wekelijkse programmering) | Geen onafhankelijke timer (via wekelijkse programmering) |
| Slimme connectiviteit | 2,4G-wifi (Smart Life) | Geen netwerkfuncties | 2,4G-wifi, compatibel met TuyaSmart + Smart Life; radiofrequentie 2412–2472 MHz, ≤19.5 dBm |
| Weergave van energieverbruik | Niet gespecificeerd | Indicatielampje dat van kleur verandert afhankelijk van de temperatuur (≤19 °C groen / 19–24 °C geel / >24 °C rood) | Weergave van elektriciteitsverbruik en kosten: configureerbaar vermogen en tarief (standaard €0.20/kWh), kostenregistratie voor 1 dag / 7 dagen / 30 dagen / 365 dagen / de vorige dag, resetfunctie beschikbaar |
| Seizoensgebonden energie-efficiëntie | Niet gespecificeerd in de handleiding | 92.0% | 94.0% |
| Verbruik in stand-by/inactieve modus | Niet gespecificeerd | 0.37 W (inactief: 0.41 W) | 0.42 W (inactief: 0.87 W) |
| Gebruiksbeperkingen volgens de handleiding | Expliciete vermelding: alleen geschikt voor goed geïsoleerde ruimtes of incidenteel gebruik | Geen beperkingen gespecificeerd | Geen beperkingen gespecificeerd |
| Installatie in de badkamer | Alleen zone 2 of buiten de zones | Alleen zone 2 of buiten de zones (NFC 15-100-norm: afstand ≥60 cm van het bad of de douche) | Alleen zone 2 of buiten de zones (zelfde vereiste) |
| Gedrag na een stroomstoring | — | Behoudt de instellingen, temperatuur en thermostaatmodus; de kloktijd moet opnieuw worden ingesteld | Hetzelfde als het vorige model; het klokpictogram op het display knippert als waarschuwing |
| Gedeelde veiligheidsfuncties | Detectie van open ramen (Kuba / HAVEN schakelt bij een plotselinge daling automatisch over naar de vorstbeveiligingsmodus van 7 °C; de CBHX20-B schakelt automatisch uit als de temperatuur binnen 30 minuten met 4 °C daalt en hervat de werking wanneer deze met 2 °C stijgt) · Toetsenblok-/kinderslot · Automatische uitschakeling van de achtergrondverlichting na 3 minuten · Alleen voor huishoudelijk gebruik |
CIARRA CBHX20-B: 2.000 W wifi-convector
Vermelde prijs: €179.99
De CIARRA CBHX20-B is een elektrische convector die is ontworpen voor mensen die een ruimte snel willen verwarmen en hun verwarming aan hun schema willen aanpassen. Het X-vormige aluminium verwarmingselement zorgt door natuurlijke convectie voor een snelle warmteafgifte.
Onze redenen om het aan te bevelen
Voor een prijs van iets meer dan €180 beschikt dit model over een groot aluminium verwarmingselement dat tijdens tests een werkelijk maximaal vermogen van 1950 W bereikt, evenals een modus met laag vermogen die werkelijk 1050 W verbruikt. De thermostaat heeft een bereik van 5 tot 35 °C en de fabrikant claimt een bereik tot 20 m², een groter oppervlak dan dat van verschillende concurrenten met vergelijkbare vermogens. Het biedt de beste prijs-kwaliteitverhouding in onze gids.
Het biedt drie bedieningsmethoden: wifi-connectiviteit, een mobiele app en een led-display op het apparaat zelf. Het beschikt ook over oververhittingsbeveiliging en een spatwaterdichtheidsclassificatie IP24. Daarnaast heeft het een programmeerbare timer van 1 tot 8 uur om de gebruiksduur te beperken, evenals wekelijkse programmering om de temperatuur aan uw routine aan te passen.
Het is zowel aan de muur als vrijstaand op de vloer even praktisch, omdat alle beugels, schroeven en poten in de doos zitten. U hoeft dus vóór aankoop niet te beslissen hoe u het wilt installeren.
Zwakke punten
De modelnaam geeft het vermogen niet exact weer. Hoewel het bijvoorbeeld "2000" heet, bedraagt het werkelijke nominale vermogen 1950 W.
Dubbele installatie + stekkeraansluiting: Dit is het enige van de drie modellen dat zowel vrijstaand gebruik op de vloer als een directe aansluiting op een stopcontact ondersteunt.
Timer voor directe uitschakeling (0–8 uur): De modellen Kuba en HAVEN bieden alleen volledige wekelijkse programmering.
Modus op half vermogen (L) en bereik van 5–35 °C: Hiermee kunt u het bedrijfsvermogen handmatig halveren.
Voor wie is het bedoeld?👤
Huurders of afgewerkte woningen: Voor mensen die op zoek zijn naar een gebruiksklare oplossing waarvoor geen bouwwerkzaamheden of elektricien nodig zijn en die gemakkelijk mee te nemen is bij een verhuizing.
Aanvullende of tijdelijke verwarming: Ideaal voor thuiskantoren, extra slaapkamers, badkamerzones van zone 2 of tijdelijke werkruimtes.
Gebruikers die een geplande uitschakeling verkiezen: Ideaal voor mensen die willen dat de verwarming 's nachts automatisch uitschakelt in plaats van continu aan te blijven.

Belangrijkste voordelen
✅ Uitgerust met een zeer efficiënt aluminium verwarmingselement (met een interne X-vormige structuur). Dit is één stuk aluminium met dichte lamellen dat koude lucht snel absorbeert, verwarmt en via convectie opnieuw verspreidt. Het levert een werkelijk vermogen van 1950 W, wifi-connectiviteit en een instelbare thermostaat van 5 tot 35 °C voor iets meer dan €180.
Belangrijkste nadelen❌
- Onvoldoende prestaties in grote of slecht geïsoleerde ruimtes.
- Geen warmteopslag: de ruimte koelt snel af wanneer het apparaat wordt uitgeschakeld.
- Wekelijkse programmering is afhankelijk van een 2,4G-wifi-verbinding.
- Wekelijkse programmering kan alleen via de app worden ingesteld.
- Apparaat van klasse I: vereist een betrouwbare aardverbinding. De seizoensgebonden energie-efficiëntie wordt niet vermeld in de handleiding.
Kuba · Keramische accumulatorkachels (CBHT10E / 15E / 20E) - €119.99
1000W / 1500W / 2000W · Geen netwerkverbinding · Stand-byverbruik van 0,37W · Ondersteuning voor pilotdraad
Redenen om het aan te bevelen
- 100% bediening via het paneel: U hoeft geen accounts te registreren of verbinding te maken met wifinetwerken. De klokinstellingen en P9-programmering worden rechtstreeks op het apparaat ingesteld.
- Ultra-laag stand-byverbruik van 0,37W: De laagste waarde van de drie vergeleken modellen (0,41W in ruststand).
- Keramische warmteopslagkern: Geeft warmte geleidelijk en gelijkmatig af, wat een aangenaam warmtegevoel biedt dat vergelijkbaar is met centrale verwarming.
- Drie vermogensopties (1000 / 1500 / 2000W): Hiermee kunt u de geschikte capaciteit kiezen op basis van de grootte van de ruimte.
- Aansluiting met drie draden en stuurdraad (pilote): Compatibel met de stuurdraadprogrammeerapparaten die vaak in Franse installaties worden gebruikt.
- Seizoensgebonden energie-efficiëntie van 92,0%.
Zwakke punten (vergelijkend perspectief)
- De waarde (92,0%) is lager dan die van het HAVEN-model (94,0%).
- Het heeft geen netwerkfuncties of afstandsbediening.
- Het heeft geen display voor informatie over elektriciteitskosten; het heeft alleen een gekleurd indicatielampje (≤19 °C groen / 19–24 °C geel / >24 °C rood).
- Het heeft één verwarmingselement, waardoor de thermische inertie lager is dan die van systemen met een dubbele kern.
- Na een stroomuitval moet de kloktijd opnieuw worden ingesteld om de nauwkeurigheid van wekelijkse programma's te behouden.
Voor wie is het ontworpen?
- Ouderen of gebruikers die de voorkeur geven aan eenvoud: Intuïtieve fysieke bediening zonder technologische complicaties.
- Woningen met aandacht voor privacy en lage straling: Ideaal voor mensen die netwerkverbonden apparaten thuis liever vermijden.
- Woningen met vooraf geïnstalleerde stuurdraadbekabeling: Maakt integratie in bestaande gecentraliseerde regelsystemen mogelijk.
Belangrijkste unieke voordelen
- Volledige onafhankelijkheid van wifi en apps: Alle functies worden volledig bediend via het bedieningspaneel van het apparaat.
- Geoptimaliseerd verbruik in stand-by van 0,37 W.
HAVEN · Radiatoren met droge keramische warmteopslag (CBHTD10A-W / 15A-W / 15A-B / 20A-W)
Dubbele thermische kern · 94,0% efficiëntie · Kostenmonitoring · Kalibratie van ±9 °C · Compatibel met twee apps
Redenen om het aan te bevelen
- Dubbele keramische warmteopslag: Een exclusieve configuratie van dit model die de grootste warmtebehoudcapaciteit en een continue warmteafgifte biedt.
- Monitoring van elektriciteitskosten: Hiermee kunt u het vermogen van het apparaat en het elektriciteitstarief (standaard €0,20/kWh) invoeren om de geschatte kosten voor 1 dag, 7 dagen, 30 dagen, 365 dagen of de vorige dag te bekijken.
- Temperatuurkalibratie van ±9 °C: Hiermee kunt u verschillen corrigeren tussen de sensormeting en de daadwerkelijk in de ruimte ervaren temperatuur.
- Seizoensgebonden energie-efficiëntie van 94,0%: De hoogste in de vergelijking.
- Dubbele compatibiliteit met TuyaSmart en Smart Life: Eenvoudige integratie in bestaande ecosystemen voor slimme woningen.
- Afwerkingsopties: Verkrijgbaar in wit en zwart (model 15A-B).
Zwakke punten (vergelijkend perspectief)
De connectiviteitsmodule verhoogt het verbruik in ruststand tot 0,87W (verbruik in stand-by: 0,42W).
Er is een korte leerperiode nodig om de uurprogrammering en kostenparameters in te stellen.
Professionele installatie met vaste bedrading door een gekwalificeerde elektricien is vereist.
Uitsluitend compatibel met 2,4GHz-wifinetwerken.
Voor wie is het ontworpen?
Huiseigenaren en langetermijnbewoners: mensen die op zoek zijn naar een vaste, efficiënte installatie met hoge prestaties.
Energiebewuste gebruikers: ideaal voor mensen die de verwarmingskosten in realtime willen monitoren.
Hoofd- en woonkamers: de technologie met dubbele kern handhaaft een stabiele en comfortabele temperatuur in grotere ruimtes.
Slimme woningen: perfect voor integratie met de platforms TuyaSmart of Smart Life.
Belangrijkste unieke voordelen
Dubbele thermische kern + droge keramische warmteopslag: zorgt voor meer thermische stabiliteit en langdurige thermische inertie.
Displaypaneel voor elektriciteitskosten en -verbruik.
Temperatuurkalibratie (±9 °C) en maximaal seizoensrendement (94,0%).
Welke CIARRA-radiator biedt de beste balans tussen verbruik en gebruiksgemak?
Houd er bij het vergelijken van de kosten rekening mee dat een radiator van 1.000 W die drie uur lang op vol vermogen werkt, 3 kWh per dag verbruikt, terwijl een radiator van 2.000 W onder dezelfde omstandigheden 6 kWh verbruikt.
Als het apparaat met een hoger vermogen echter minder lang hoeft te werken om de gewenste temperatuur te bereiken, kan het verschil in werkelijk verbruik kleiner zijn. Het belangrijkste is om apparaten te vergelijken die geschikt zijn voor dezelfde kamer en onder vergelijkbare gebruiksomstandigheden.
Veelgestelde vragen
Besparen keramische thermische radiatoren elektriciteit?
Een keramische kern kan warmte opslaan en geleidelijk afgeven, maar dit garandeert geen lager verbruik bij de productie van dezelfde hoeveelheid nuttige warmte. Besparingen hangen vooral af van de thermostaat, programmering, ingestelde temperatuur en isolatie van de kamer.
Vermindert de ECO-modus de elektriciteitsrekening echt?
Het kan helpen de kosten te verlagen, omdat het een lagere doeltemperatuur handhaaft dan de Comfort-modus. Hoeveel je bespaart, hangt af van de temperatuurverlaging, de duur ervan en de thermische omstandigheden van de woning.
Is een thermische radiator met wifi beter?
Wifi is handig als je schema's vanaf je telefoon wilt wijzigen, het apparaat op afstand wilt uitschakelen of de verwarming wilt aanpassen aan een wisselende routine. Als je altijd hetzelfde schema volgt, kan een model met ingebouwde programmering voldoende zijn.
Welke temperatuur moet je instellen om energie te besparen?
Het is aan te raden een temperatuur te kiezen die comfort biedt zonder de kamer te oververhitten. Als algemene richtlijn gebruiken veel mensen ongeveer 19–21 °C in bewoonde kamers, waarbij ze de instelling aanpassen aan hun activiteit, kleding en voorkeuren. Door de temperatuur te verlagen wanneer je afwezig bent, kun je het verbruik helpen verminderen.
Conclusie
Let bij het kiezen van een thermische radiator met een laag verbruik niet alleen op het wattage of claims over energiebesparing. Controleer het aanbevolen vermogen voor je kamer, de nauwkeurigheid van de thermostaat, de wekelijkse programmering, de ECO-modus en de kenmerken van je woning.
Als je op zoek bent naar snelle verwarming en draagbaarheid, kan een convector zoals de CIARRA CBHX20-B geschikt zijn. Als je de voorkeur geeft aan keramische warmte en eenvoudige bediening, is het CIARRA-model zonder wifi een interessant alternatief. Als je waarde hecht aan beheer op afstand, kun je met de slimme modellen de verwarming aan je schema aanpassen.






